Soukromá dramata s Josefem Klímou

Ve středu 18. dubna 2012 možná obyvatelé Vyškova „nevěřili vlastním očím“. Do Knihovny Karla Dvořáčka totiž zavítal doslova VIP host – známý neohrožený investigativní novinář, scénárista a spisovatel pan Josef Klíma, který zde uskutečnil celkem tři přednášky, spojené s následnou besedou a doplněné hudební produkcí.

V dopoledních hodinách proběhl v Besedním domě pro studenty vyškovského gymnázia 2x pořad Na vlastní oči, který pojednává o kriminalitě mládeže a je speciálně zaměřen na mezní situace, v nichž se mladí lidé mohou stát z nedostatku zkušeností jak pachateli, tak i oběťmi trestné činnosti.  Besedy byly realizovány v rámci dlouhodobého cyklu Společnou diskusí proti negativním jevům provázejícím mladou generaci, který knihovna pořádá díky grantové podpoře Městského úřadu ve Vyškově.

Na odpolední akci v sále knihovny nazvané Soukromá dramata vyprávěl Josef Klíma o životě reportéra a jeho setkáních se známými kriminálními postavami i obyčejnými lidmi, jejich kauzami i osobními tragédiemi. Představil se také jako autor úspěšných detektivních románů, filmových a televizních scénářů a v neposlední řadě i interpret vlastních písniček.

Tento pořad finančně podpořil Klub KKD, o.s. a byl také zařazen do našeho Věrnostního programu. Výhod z toho plynoucích využilo čtyřicet tři hostů. Chcete být příště mezi nimi? Přihlaste se do naší knihovny, staňte se členem Klubu.

Fotogalerie

Vyškovští gymnazisté v Besední domě Vyškov
Autorka fotografií Zdeňka Adlerová

Beseda pro veřejnost v KKD Vyškov
Autor fotografií Anry Lukáč