Služba Ptejte se knihovny je dostupná vždy a všude!

upoutavka-Ptejte-se-knihovny

Potřebujete se „zeptat knihovny“ i ve chvíli, kdy je zavřeno a nemáte po ruce ani počítač?  Pro naše mobilní čtenáře a uživatele je k dispozici aplikace Ptejte se knihovny pro  iPhone,  iPad a iPod touch.

„Ptejte se knihovny se během své více než desetileté historie stala nedílnou součástí služeb, které české knihovny zdarma poskytují nejširší veřejnosti. Prostřednictvím stránek Ptejte se knihovny se může skutečně kdokoli zeptat zapojených knihoven na téměř cokoli. Od vzniku služby jsme tak společně odpověděli na více než 32 000 dotazů. Její hojné využívání je pro nás důkazem, že knihovny jsou stále důležitým partnerem, ať už hledáte informace pro vysokoškolskou práci, nebo potřebujete odpověď na všetečnou otázku,“  vysvětluje PhDr. Hanuš Hemola, náměstek sekce Knihovní fondy a služby NK.

Služba je užitečná pro každého, kdo potřebuje doporučit vhodnou literaturu pro školní práci nebo odbornou esej, či se chce blýsknout před kamarády anebo je jen zvídavý. Na jednom místě tak lze odhalit tajemství nejrozmanitějšího charakteru, např. který pták je považován za nejchytřejšího (odpověď zde), nebo kterak se má servírovat japonská krmě (odpověď zde). Další zajímavé odpovědi naleznete v archivu služby.

S mobilní aplikací budete mít stále při ruce informace z bohatého archivu zodpovězených dotazů a možnost kdykoli se na cokoli zeptat jedné z více než 70 zúčastněných knihoven. Nepřijdete ani o oblíbený dotaz týdne. Aplikaci můžete doporučit i svým anglicky hovořícím přátelům a uživatelům, k dispozici je také anglická verze.

Aplikace je zdarma dostupná v App Store,  stáhnout si ji můžete i pomocí QR kódu, který najdete na stránkách Ptejte se knihovny.