Skončil další ročník kurzů trénování paměti

Ve středu 8. června 2011 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově ukončili další ročník kurzů trénování paměti. Absolventky, ano pánové, pouze ženy, společně s lektorkou připravily veselou Besídku paměťové školy. Smích, který se ze sálu nesl až do haly služeb dokazoval, že s úsměvem jde všechno lépe.

Hrátky s pamětí pořádáme již šest let. Za tu dobu prošlo kurzy, besedami a semináři na tisíc účastníků, školáky počínaje a seniory konče. Např. žáci Základní školy Letní pole Vyškov navštěvovali po dva roky pravidelně hodiny mozkového joggingu. Nejen paní učitelka ale i děti poznaly, jak je to s jejich ne/schopností soustředit se, či jak bohatá/chudá je jejich slovní zásoba.

V rámci akce S kočárkem do knihovny jsme aktivizovali šedou kůru mozkovou maminkám na mateřské dovolené – což ocenily zejména ženy před návratem do zaměstnání. Každoročně se zájemci bez rozdílu věku setkávají na semináři v rámci Národního týdne trénování paměti, který pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging v březnu.

Nejoblíbenějšími a nejvíce navštěvovanými se staly Hrátky s pamětí pro seniory. Od září loňského roku jsme zvolili novou koncepci – permanentní kurzy zpravidla dvakrát měsíčně. K dopoledním lekcím jsme „experimentálně“ přidali i odpolední pro zaměstnané. A přišli!

Samozřejmě že v trénování – opět převážně v humorném duchu – budeme pokračovat i v příštím školním roce. Od září 2011 otevřeme čtyřdílný kurz pro začátečníky a permanentní kurz pro pokročilé seniory i zaměstnané. Školákům i studentům nabízíme hodiny mozkového joggingu a nezapomeneme ani na maminky. Podrobné informace budou zveřejněny koncem června – sledujte naše internetové stránky a vývěsky v knihovně. Zájemcům také zasíláme pravidelné informace o našich akcích na e-mail.

Ukázky z prací účastníků kurzů a cvičení najdete na stránkách Akademie 3. věku a Trénink paměti.

Fotogalerie


Hrátky s pamětí v KKD Vyškov