Setkání tentokrát v Bradavicích

20140515_harry_potter_14

Série sedmi knih a osmi filmů nenechává příznivce úspěšné ságy o Harrym Potterovi ani v roce 2014 klidnými. První kniha byla vydána v České Republice v roce 2002, ve světě vyšlo její knižní zpracování o 5 let dříve. O jedenáct let později, v roce 2008, vyšel v ČR poslední knižní díl této veleúspěšné série. Druhý, a zároveň poslední, filmový díl s názvem „Harry Potter a Relikvie smrti – část 2“, mohli diváci zhlédnout v kinech až v roce 2011. Za dlouhou dobu působení na knižním i filmovém trhu vytvořili čtenáři i diváci po celém světě obrovskou základnu fanoušků.

Fenoménu jménem Harry Potter byl věnován druhý sraz fanoušků, který se konal ve čtvrtek 15. 5. 2014 v T-Klubu Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově. Série po sobě jdoucích filmových trailerů vytvořila zábavnou kulisu pro návštěvníky akce. Opět byl připravený doprovodný program, při kterém si mohli fanoušci zahrát ručně vyrobenou stolní hru na motivy Harryho Pottera. Hlavní část setkání tvořil kviz, jehož obtížnost byla odstupňována lehkými, středními a těžkými otázkami. Kviz byl zpestřen hádáním postav na postupně odkrývajících se obrázcích.

Příjemně nás překvapila hojná účast příznivců kouzelnického světa Harryho Pottera. Fanoušci opouštěli knihovnu těsně před jejím uzavřením a nešetřili chválou. Slova uznání nám udělala radost, ale také nás zavazují. Proto se již nyní můžete těšit na další tematická setkání v T-Klubu.

Text a foto Vladimír Bureš

 

Fotogalerie


Setkání v Bradavicích