Senioři slavnostně ukončili další ročník Virtuální univerzity 3. věku

Ve středu 26. června 2019 jsme Závěrečným seminářem ukončili další semestr Virtuální univerzity 3. věku při PEF ČZU v Praze. Jeho téma bylo Klenoty barokního sochařství v českých zemích. 

Nejdříve jsme navštívili Muzeum historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Naším průvodcem byl restaurátor a zakladatel muzea Václav Obr. Díky jeho zanícenému výkladu jsme se dověděli mnoho informací o zručnosti jak starých mistrů tak současných řemeslníků, kteří se již dlouhá léta věnují opravám vzácných kočárů.

Naší druhou zastávkou byl zámek Náměšť na Hané. Krásné, a zejména v dnešních vedrech příjemně chladivé, raně klasicistní komnaty nás opět zavedly do historie. Stačilo však jen pár kroků a ocitli jsme se v salonku Zámecké restaurace, kde proběhlo slavnostní předání Pamětních listů. Čtyři studentky navíc získaly Osvědčení o absolutoriu, protože ukončily již šestý semestr. Dvě z nich "promovaly" dokonce již podruhé.

Blahopřejeme všem absolventkám a jednomu absolventovi a těšíme se na viděnou opět na podzim, kdy bude VU3V v Knihovně Karla Dvořáčka pokračovat tématem Křesťanská ikonografie a hagiografie.

Podrobné informace ke všem vzdělávácím akcím, které budeme v knihovně pořádat ve školním roce 2019/2020, již brzy na těchto stránkách.

Autor fotografií Miroslav Procházka.

 

Fotogalerie


Závěrečný seminář VU3V