Senior Point mění adresu. Lidé ho najdou v knihovně

Vyškov, 1. března 2022 – Prostory měnil vícekrát, ale pořád sídlil v budově městského úřadu. V městské budově bude veřejnosti sloužit i nadále, stěhuje se ovšem do Knihovny Karla Dvořáčka. Řeč je o Senior Pointu, který zdarma poskytuje služby starším ročníkům. Pomůže jim najít potřebné informace, nabízí bezplatné právní a sociální poradenství, pomůže s hledáním volnočasových aktivit.

Přátelské místo pro seniory ve Vyškově vzniklo v roce 2011. Do knihovny se přesouvá od začátku března. Lidé prostor najdou v přízemí vpravo od hlavního vchodu v referenčním oddělení. „Zájemcům o služby bude zajištěn bezbariérový přístup, moderní a příjemné prostory, a hlavně řada zajímavých činností vhodných pro seniory. Nabídka naší knihovny je dlouhodobě velmi pestrá, lidé, kteří na kontaktní místo přijdou, tak mohou pod jednou střechou využít množství vzdělávacích, kulturních a preventivních aktivit. Na úřadě byl samozřejmě možný přístup i pro imobilní občany, ale prostory v knihovně budou přeci jenom přívětivější,“ ocenila vyškovská místostarostka Karin Šulcová.

Provozní doba zůstává stejná, tedy pondělí a středa od 10.00 do 15.30 hodin. Cílovou skupinou jsou lidé nad 55 let, kteří k danému podnětu nebo problému dostanou základní informace. Senior Point spolupracuje s řadou vyškovských organizací a spolků s cílem co nejvíce seniorům zpestřit život, a hlavně podat pomocnou ruku v obtížích, se kterými se potýkají. „Letos klademe velký důraz na proškolování v oblasti ochrany před rizikovými situacemi, například před podomními prodejci a podvodnými telefonáty, a v obezřetnosti na internetu. Lze pomoci i s dluhovou problematikou a nabídnout možnosti řešení. Pozitivně hodnotím spolupráci se všemi partnery a sociálními pracovníky města,“ zmínila místostarostka Šulcová.

Senior Point je projektem Společně, o.p.s. Brno. Na jeho provoz radnice každoročně přispívala formou dotace. Od března však bude provozovatelem město Vyškov na základě licenční smlouvy.

Text a foto: Bc Michal Kočí, tiskový mluvčí Města Vyškova

 

Fotogalerie


Senior Point