Se Zuzanou Maléřovou o literatuře, rozhlase i fotbalu

Událost se konala 8.6.2021 18:00 - 19:00 mimo knihovnu.

Zveme Vás na on-line besedu se spisovatelkou a publicistkou Zuzanou Maléřovou, která se koná v úterý 8. června 2021 v 18 hodin na www.facebook.com/KnihovnaVyskov. Připojte se k Události a nezapomenete "přijít".

Pořádáme ve spolupráci s Klubem přátel KKD.

Knihy Zuzany Maléřové v naší knihovně.

Zuzana Maléřová se narodila 1. února 1965 v Dolní Bečvě. Již jako studentka fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy pracovala na své prvotině Život je kulatý, za kterou získala Cenu literárního fondu.

Od roku 1990 do roku 1997 pracovala jako tisková mluvčí činohry Národního divadla, na svých projektech spolupracuje s Českou televizí (v rámci cyklu (Ne)obyčejné životy natočila 11 dokumentárních filmů např. o Stanislavu Zindulkovi, Lubomírovi Kostelkovi, Martě Kubišové či Marii Drahokoupilové) a Českým rozhlasem (např. úvahová Dobrá jitra, Noční Mikrofórum, Glosy v ČR Dvojka, Nedělní siesta v ČR Regina), byla spolupracovnicí časopisu Xantypa.
Součástí její knihy Kolemjdoucí je rozsáhlý cyklus deseti audio kazet a CD s podtitulem Hovory o životě s herci českého divadla. Od roku 2003 do roku 2007 měla svůj autorský pořad v Divadle Viola Praha, na jehož základě vznikly její dvě výpravné knihy. Od května roku 2008 vystupovala v představení Národního divadla uváděného na scéně Divadla Kolowrat Barevný život - benefice Blanky Bohdanové. Dlouhodobě spolupracuje s FK Dukla Praha (kniha Příběhy z tribuny, čtecí kalendář Celá Dukla čte a píše či elektronická kniha Portréty z Julisky).
 
Za svou knižní prvotinu Život je kulatý získala Cenu literárního fondu.
 
Spolupracovníkem a otcem jejich dětí je fotograf Vlado Bohdan, který je spoluautorem řady jejích knih. Jejich dcera Alžběta Bohdanová je zpěvačka a herečka, mladší syn Jeroným Bohdan studuje výtvarnou školu a ilustroval knihu O květině a Houslový klíč.

Zdroj a více: www.malerova.cz