S Jiřím Jilíkem nejen za žítkovskými bohyněmi

Událost se konala 11.5.2021 18:00 - 19:00 mimo knihovnu.

Zveme Vás na on-line besedu s publicistou, novinářem, scénáristou, spisovatelem a folkloristou Jiřím Jilíkem, která se koná v úterý 11. května 2021 v 18 hodin na www.facebook.com/KnihovnaVyskov. Připojte se k Události a nezapomenete "přijít".

Pořádáme ve spolupráci s Klubem přátel KKD.

PaedDr. Jiří Jilík, rodák z Prahy, novinář, publicista, scénárista, folklorista zabývající se Slováckem, vyrůstal v Kunovicích, studoval učitelství na pedagogické a muzeologii na filozofické fakultutě UJEP (dnes Masarykova) v Brně. Devět let učil ve škole ve Vlčnově, většinu aktivního života pak pracoval v regionálních sdělovacích prostředcích (Slovácká jiskra, Malovaný kraj Břeclav, Slovácké noviny Uh. Hradiště), působil však také v oblasti filmové tvorby a muzejnictví, spolupracoval s brněnským i ostravským studiem ČT a audiovizuální agenturou SKYFILM Prostějov.

Je autorem nebo spoluautorem řady knih a publikací (beletrie, knížky pro děti, literatura faktu), jako scénárista se podílel na vzniku tří hraných a dvou desítek dokumentárních i animovaných filmů, z nichž v paměti diváků zůstává nestárnoucí komedie Pětka s hvězdičkou.

Připravuje folklorní pořady pro slavnosti Jízda králů ve Vlčnově, moderuje pořad Slovácká čítanka v rámci Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici.

Je členem Syndikátu novinářů ČR, Klubu autorů literatury faktu, Historické společnosti Starý Velehrad a Expedice Chřiby. V roce 2014 mu byla udělena Zlínským krajem cena PRO AMICIS MUSAE za publikační a literární tvorbu a přínos k propagaci a rozvoji lidové kultury a v roce 2016 byl v hlasovací anketě Moravské národní obce zvolen Osobností Moravy. V roce 2005 mu obec Vlčnov, kde působil v 70. letech jako učitel a předseda organizace pořádající Jízdu králů, udělila čestné občanství. Žije v Uherském Hradišti.

Více o našem hostu na: www.jiri-jilik.cz 

Diváci on-line streamu mohou získat autorovu knihu: