Rok ve virtuálním světě

Dnes uplynul přesně jeden rok od našeho prvního vysílání on-line Literárního čaje. Hned napoprvé jsme se vydali až k protinožcům. Díky streamingové technologii jsme na našem facebookovém profilu přivítali 11. května 2020 českou spisovatelku žijící v Austrálii Sabinu Zelenou. I přes osmihodinový časový rozdíl, který byl mezi Vyškovem a hlavním městem svazového státu Západní Austrálie Perthem, bylo spojení bezchybné a tak jsme alespoň tímto způsobem mohli našim čtenářům, a především čtenářkám, představit tuto mladou autorku.

Podruhé jsme zůstali na starém kontinentě a povídali si s blogerkou desetiletí a úspěšnou autorkou knih postřehů ze života v Itálii Martou Kučíkovou.

Do "zahraničí" jsme se vydali ještě dvakrát. Za královnou slovenské historické romance Janou Pronskou a slovenskou "Danielle Steel" Katarínou Gillerovou.

V dalších rozhovorech jsme již zůstali na rodné půdě. Našimi hosty byli např. novináři, televizní zpravodajové a spisovatelé Jakub Szántó a Petr Voldán, spisovatelky Markéta Pilátová, Zuzana Koubková či Kateřina Dubská a další.

Všechny naše facebookové literární streamy najdete také na našem Youtube kanále.

V letošním roce k nim přibyla další setkání:

V novém cyklu Vyškovsko má talent jsme Vás seznámili s herečkou Sarah Haváčovou, lektorkou češtiny Erikou Hanáčkovou, lékařem, vědcem a spisovatelem Prof. MUDr. Michaelem Doubkem, Ph.D., historičkou Mgr. Dagmar Martinkovou a spisovatelem Josefem Špidlou. 

Mgr. Sylva Cidlinská zahájila svůj cyklus přednášek o výtvarném umění a trenérka paměti "oživila kozu" v projektu K.O.Z.A.2.0 - Kognitnivní okénko Zdeňky Adlerové.

Do konce června nás čeká ještě sedm "virtuálních schůzek". Doufáme, že od září se s Vámi budeme moci již setkávat osobně v našem sále.

Za spolupráci a podporu děkujeme spolku Klub přátel KKD.