Richard Pachman – Světlo, vernisáž výstavy

V pondělí 16. dubna 2018 se v Knihovně Karla Dvořáčka konala slavnostní vernisáž výstavy olejomaleb olomouckého rodáka, hudebního skladatele, malíře, spisovatele a zpěváka Richarda Pachmana. Příjemný podvečer vyplnily ukázky z autorova bohatého díla a byl zakončen autogramiádou.

Výstavu obrazů si můžete prohlédnout v prostorách knihovny, vždy v její provozní době do 29. června 2018.

Knihy Richarda Pachmana si můžete vypůjčit v naší knihovně.

Text autora:

Richard Pachman je skladatel duchovní, muzikálové, filmové a divadelní hudby. Od roku 1993 vydal 33 CD, uspořádal stovky koncertů v ČR (Křižíkova fontána na pražském Výstavišti, pražské Planetárium, každoroční vánoční turné) i v zahraničí (Belgie, USA, Izrael, Rakousko, SRN, Řecko, Luxemburg, Holandsko, Francie, Rusko). Jeho nedávnými projekty jsou oratorium „Mistr Jan Hus“ a symfonický projekt „Pašije – Velikonoční příběh“. Autor autobiografických knih „Jak chutná bolest“ a „Jak chutná život“, historických románů „Útes“ a „Notre Dame“, románů „Kdokoliv“,„Tylda“ a knihy „Jak chutná Mozart“. Laureát Ceny olomouckého kraje za rok 2010 za významný počin na poli soudobé profesionální hudby a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014.

Hudbě se stejně jako výtvarnému umění věnuje od šesti let, kdy začal navštěvovat olomouckou hudební a výtvarnou školu. Své hudební projekty často spojuje s vizuálními vjemy. Je spoluautorem výtvarného pojetí vlastních videoklipů i obalů svých alb, koordinátorem světelných efektů a vodních choreografií při koncertech na Křižíkově fontáně i autorem vizuální stránky multimediálních představení.

Své olejomalby, kterým se aktivně věnuje od roku 2001, pravidelně vystavuje v ČR, v Belgii, v Holandsku a na Slovensku.

Výstava ve Vyškově je jeho 98. výstavou a je prodejní. Informace na níže uvedeném kontaktu-

Richard Pachman maluje rovněž obrazy na zakázku do konkrétních interiérů pro energetické umocnění prostorů. Kontakt pro prodej obrazů a objednávky obrazů na zakázky: 602 318 096, e-mail: r.p.music@seznam.cz (H. Jandová).

 

Fotogalerie


Richard Pachman - Světlo