REMOBIL - Aktualizováno 27. 4. 2021

Dnes jsme odeslali balíček se starými a nepotřebnými mobilními telefony, které jste odevzdali v knihovně v rámci projektu REMOBIL. Děkujeme, že s námi chráníte životní prostředí.

 

Projekt REMOBIL je neziskový projekt sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak do budoucna enviromentální problém. Proto se autoři projektu snaží všem nabídnout co nejjednodušší způsob jak se nepotřebných telefonů zbavit.

Zároveň se z každého telefonu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To v součtu znamená například významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu, například nových mobilních telefonů.

Podrobné informace na webu projektu.

Knihovna Karla Dvořáčka se k tomuto projektu připojuje. Sběrná nádoba je umístěna v zádveří knihovny. Své nepotřebné mobily můžete přinést v pondělí až pátek v 9 - 16 hodin, ve středu až do 17 hodin. Provozní doba knihovny je závislá na vyhlášených protiepidemických opatřeních. Sledujte naše informace zde nabo na Facebooku.

Připojte se k Události, budete mít všechny informace včas!