První vyškovská Noc literatury se blíží

zdenek-junak-osobne

Knihovna Karla Dvořáčka se ve středu 14. května 2014 poprvé připojí k mezinárodní akci Noc literatury, kterou organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.

Projekt vychází z předpokladu, že literatura je jedinečným tvůrčím médiem zachycujícím zásadní dialog mezi hlasy jednotlivců a hodnotami společnosti, ve které žijí, je nástrojem vzájemného porozumění a kulturní výměny a napomáhá odstraňovat komunikační bariéry.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město přitažlivou akcí. Na různých místech města během jednoho večera proto čtou známé osobnosti ukázky ze zajímavých knih. Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace organizátoři usilují o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

Vyškovská Noc literatury bude mít tři zastavení:

18.00 hod. zámek (vchod do bývalého odboru dopravy MěÚ Vyškov) –  čtou členové divadelního spolku Haná: Petr Muzikář, Pavel Vaculík, František Vlach a Jarmila Wolfová.

19.30 hod. radnice (vchod radniční věží) –  čtou osobnosti Vyškova: senátor Ivo Bárek, náměstek hejtmana Jm kraje Bc. Roman Celý, ředitel MKS Vyškov Luboš Kadlec, dráhová a silniční cyklistka, držitelka 40 medailí, z toho 26 zlatých z MČR Lada Kozlíková a předsedkyně Klubu přátel KKD Mgr. Libuše Procházková.

21.00 hod. knihovna (hlavní vchod) – čte herec ND Brno Zdeněk Junák

Předpokládaný konec akce ve 23.00 hod.

Návštěvníci Noci mohou putovat po všech atraktivních místech, která jsou od sebe vzdálena několik minut chůze, nebo navštívit pouze vybrané. Všude bude možnost k sezení, akce je tedy vhodná i pro seniory. 

Bližší informace v knihovně nebo na e-mailu průvodkyně Nocí Jany Barové: jana.barov@seznam.cz

Mediální partner akce je Vyškovský deník.

Srdečně zveme!

Pozvánka ke stažení a tisku v pdf