Projekt S knížkou do života (Bookstart) běží na plné obrátky

Již v únoru jsme vás informovali, že se Knihovna Karla Dvořáčka připojuje k mezinárodnímu projektu Bookstart, který v České republice dostal název S knížkou do života.

Cílem projektu je:

  • Podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich imaginace a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace.
  • Dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou.
  • Poradit rodičům, jak správně postupovat (metodickou radou, praktickou pomocí), a nabídnout jim podpůrné služby knihoven, prostor pro sdílení s ostatními rodiči ad.

V naší knihovně se rodinám s nejmenšími dětmi věnujeme již několik let. Nejstarší a v současné době nejnavštěvovanější akcí je setkání maminek a miminek pod názvem S kočárkem do knihovny. Jednou měsíčně maminky besedují o předem zvoleném tématu a s péčí o děti jim pomáhají knihovnice.

 

 

Již tradiční akcí je pořad Večerníček. Malé děti se svými rodiči poslouchají čtenou pohádku, zpívají, cvičí, kreslí, vyrábějí.

 

 

Některým rodičům nevyhovuje odpolední čas Večerníčku, proto jsme v loňském roce zařadili do programu i dopolední Raníček.

 

 

Novým počinem je účast knihovnice na akci pořádané Městem Vyškov Vítání občánků. Při této slavnostní události budeme předávat rodičům vítaného miminka poukaz na tříletou registraci dítěte do Knihovny Karla Dvořáčka a drobné dárky zejména literárního charakteru. Poprvé jsme tak přivítali pět nových občánků Vyškova a okolí v sobotu 24. března 2018.

 

 

 

Autorka fotografií z Vítání občánků Pavla Rečková

 

Čekáte narození miminka? Chcete se stát členem naší knihovní rodiny? Těšíme se na vás při Vítání občánků i na pořadech v knihovně.

Pro více informací pište na e-mail adlerova(at)kkdvyskov.cz.

Program na duben ke stažení a tisku v pdf.

 

Partneři projektu S knížkou do života (Bookstart)