Projekt Knihovna pro celou rodinu ve druhé polovině

Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity se přehoupl do druhé poloviny.  Také účastníci vyškovského projektu Knihovna pro všechny generace mají za sebou již čtvrté setkání. Tentokrát jsme odcestovali na zámek Loučeň. Proč jsme si vybrali právě tuto historickou budovu?

Romantickou barokní památku s původními interiéry obklopuje rozlehlý anglický park, který před nedávnem obohatil celoevropský unikát soubor 11 labyrintů a bludišť.

Ve společnosti komorníka jsme si prohlédli nádherně zařízené pokoje a s Bílou paní Loučeňskou jsme se vydali do světa pohádek, bájí a pověstí. Pak už jsme se vypravili do útrob labyrintů a bludišť. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl

Příjemně unaveni přívalem informací a svěžím vzduchem jsme se odpoledne vydali domů. Řidič fy Mráček Trans s.r.o. nás bezpečně dovezl zpět. Už na zpáteční cestě mohli rodinné týmy přemýšlet nad tím, jak bude vypadat jejich výtvarná prezentace dnešního výletu.

Co namalují, vyrobí, vystřihnou, nalepí… o zámku, pohádkách, bájích, pověstech, labyrintech…? To se dovíme na pátem setkání 30. října v knihovně.

Akce se konala za podpory kanceláře poslankyně Evropského parlamentu Ing. Zuzany Brzobohaté.

Fotogalerie