Projekt Bookstart si ve vyškovské knihovně našel své rodiče i děti

Již více něž půl roku je Knihovna Karla Dvořáčka zapojena do mezinárodního projektu Bookstart s českým názvem S knížkou do života. Projekt je zaměřený na vzdělávací, sociální, citový, kulturní a kreativní rozvoj dítěte v rodině od jeho narození po nástup do školy.

Rodiny s dětmi do dvou let mohou v knihovně získat sadu dárků (registrace pro dítě zdarma do 3 let jeho věku, taška projektu, knížka pro děťátko, drobná metodická publikace pro počáteční čtení rodičů s dětmi, seznamy doporučené literatury pro předškolní děti ap.).

Cílem projektu je:

  • Podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich imaginace a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace.
  • Dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou.
  • Poradit rodičům, jak správně postupovat (metodickou radou, praktickou pomocí), a nabídnout jim podpůrné služby knihoven, prostor pro sdílení s ostatními rodiči ad.

Registrací a převzetím dárkové tašky však naše spolupráce s rodinou nekončí. Každý měsíc pořádáme pro děti pravidelné akce: Raníček, Večerníček a S kočárkem do knihovny. Těší nás, že se těchto programů účastní čím dál tím více rodin.

Máte dítě 0 – 2 roky? Ještě nemáte svou „Knížku do života“? Přijďte do knihovny nebo napište na adlerova@kkdvyskov.cz. Těšíme se na Vás!

 

Fotogalerie


Bookstart - S knížkou do života