Přijďte pocítit Pocity!

Ve čtvrtek 30. března 2017 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka zahájili další z řady výstav obrazů.
Až do 28. června 2017 můžete v našich prostorách procítit Pocity Soni Holíkové.

Soňa Holíková, nar. 26. 5. 1975 o sobě říká:

Jsem prostějovská rodačka, ale dětství jsem prožila na Drahanské vrchovině v obci Malé Hradisko, se svými rodiči a starším bratrem. V 19-ti letech jsem se přestěhovala zpět do Prostějova, kde žiji dodnes se svým manželem a dvěma dětmi.

Původně jsem se vyučila prodavačkou, ale po té jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích, obor vychovatelství pro ústavy sociální péče. V tomto oboru jsem nikdy nepracovala, ale práce s lidmi mě baví. Proto již čtvrtým rokem vedu nepravidelné kreativní kurzy v Prostějově a jeho okolí. Kurzy jsou zaměřeny především na práci s polymerovou hmotou, která je mou druhou vášní. S polymerem pracuji již od roku 2009. Snažím se tedy propojit polymer s malbou. Výsledkem jsou mé malované šperky.

S kresbou jsem začala již v raném věku za podpory rodičů. Do svých 18 let jsem navštěvovala ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově.

Malba a kresba byla pro mne vždy nedílnou součástí života jako relaxace. Kreslila jsem především tužkou a suchými křídami a pro malbu jsem si zvolila olejové barvy. Ztvárňovala jsem vše ze svého života: krajinu, postavy, zvířata, kytky, zátiší… Dlouho jsem se nemohla „najít“. Do mého života však vstoupily okolnosti, které mě vedli přehodnotit pohled na svět. V té době mi malba začala pomáhat jako arteterapie, ve smyslu autoterapie. Začala jsem malovat obrazy, které byly vyjádřením mých pocitů, představ, tužeb a snů. Tak jsem se dostala k abstraktní malbě. Od té doby už uběhlo několik let, ale u abstrakce jsem zůstala a mým přáním je vytvářet obrazy, které budou v ostatních vzbuzovat pozitivní a příjemné pocity. V současné době maluji především akrylovými barvami na plátno.

Dne 13.11.2015 mi byl udělen „Hanácké stavovské glét“ a mohu na svých výrobcích používat ochrannou známku v podobě loga „Hanácké vérobek“.

Výstavy:

– říjen 2014 „Toto je vášeň“,  kavárna Magritte, Bratislava (Slovensko)
– leden 2015 Společná výstava, Kongresový hotel Senec, Senec (Slovensko)
– leden 2016 kavárna Canall, Prostějov
– únor 2016 „Pocity“, artkavárna  Avatarka, Prostějov
-březen 2016, společná výstava s Ditou Langerovou, zámek Konice
-duben 2016, „Pocity“,  Fakultní nemocnice Olomouc

Výstava je prodejní. Ceník je k nahlédnutí ve 2. podlaží na pracovišti „Informace, internet“. 

Více informací a kontakt na: www.sonanik-kreativ.cz

Fotogalerie


Soňa Holíková - Pocity