Prázdninový den v dětském oddělení knihovny

Přestože v prázdninových měsících má knihovna omezenou otevírací dobu, snažíme se myslet na děti, které zrovna nejsou na táborech, dovolených s rodiči nebo u babiček, a vytvořit pro ně zajímavý program. Tento týden vyrábíme gelové svíčky a rozloučili jsme se s Indiánským létem.

Dopoledne máme dílničky pro majitele „šikovných rukou“. Společnými silami něco tvoříme, vyrábíme a vymýšlíme, například tento týden jsou to gelové svíčky. Děti si přinesou skleničky, ozdoby, které chtějí použít, a dětské oddělení knihovny se na dvě hodiny přemění na malou manufakturní výrobnu svíček. Inspiraci čerpáme z chytrých knih, které jsou ve fondu knihovny a nejvíce se samozřejmě zapojí vlastní fantazie dětí.

Čtyři středy odpoledne převzalo vládu v knihovně Indiánské léto. Děti se seskupily do kmene Knihačů a společně vyráběly totem, indiánské suvenýry, luštily hádanky, kvízy a dozvěděly se spoustu zajímavých informací z historie i současného života amerických indiánů.

Na naší, už poslední, „indiánské radě“ jsme vyráběli náramky z bavlnek a dřevěných korálků.  Také mezi nás přišel pan Miroslav Paták, který několik let pobýval v Americe. Promítl nám velmi zajímavé fotografie ze současného život indiánů a doplnil vše svým vyprávěním. Tímto mu ještě jednou děkujeme za ochotu a vynaložený čas.

Nakonec jsme vylosovali tři výherce „indiánské“ceny, kterou tentokrát věnoval ZOO Park Vyškov – byla to vstupenky pro celou rodinu do ZOO a Dino parku.

Výsledky našich výtvarných pokusů, atmosféru setkání a „šťastné výherce“ můžete shlédnout v naší fotogalerii.