Pozvánka na výstavu

V prostorách Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově si můžete až do 20. 12. 2017 prohlédnout výstavu čtyř umělců z Prostějova.

Zdeňka Trnečková
je svébytnou autorkou postsurrealistické orientace. Narodila se v Prostějově, kde také žije a tvoří. Vystudovala Gymnázium Jiřího Wolkera a byla zde jedním ze zakládajících členů výstavní galerie Artium liberalium.

Do výtvarného dění regionu vstoupila ve druhé polovině 90. let. Její tvorbu charakterizují zneklidňující až provokující kompozice přírodních motivů, kosmických procesů a transformací bytostí do zvláštních forem, odmítajících perspektivu. Její kresby a malby zachovávají svůj impulsivní charakter uvolněného toku představ v zobrazení proměn hmoty a figury pomocí vlnivých linií, často s cudně erotizující tematikou. Složité obrazové kompozice buduje způsobem rafinovaného vrstvení řady symbolických prvků fantaskní povahy, které zpravidla prostupují ústřední figurální osnovu.

Obrazy Zdeňky Trnečkové jsou od jiných snadno rozeznatelné pro jejich nevšední osobité prvky hlubokého duchovního rozměru. Svým dílem vzbuzuje respekt jak u přátel, tak i u znalců výtvarného umění. Její tvorba je představena v reprezentativní publikaci FIGURÁLNÍ TVORBA UMĚLCŮ OLOMOUCKÉHO KRAJE, vydané v roce 2010 Agenturou GALIA v Olomouci.

Kontakt: ainodis.art(zavináč)seznam.cz

Jana Jančaříková
Narozena 18.7.1998 v Prostějově, žijící a studující v Prostějově.
Výstavy: Art kavárna Avatarka Prostějov 2017, KKD Vyškov 2017.

Od raného dětství se věnovala závodně krasobruslení a studiu angličtiny na soukromé škole. Později to byla aktivně Zumba, kterou vystřídal břišní tanec. Ale celé toto období ji provázela též silná potřeba k výtvarnému projevu-konkrétně malby. Maluje aktivně od malička. Od druhé třídy základní školy s laskavou radou Zdeňky Trnečkové, prostějovské malířky.

V současné době studuje střední zdravotnickou školu v Prostějově, kam ji přivedl soucit, cit a potřeba pomáhat lidem. Její koníčky se přetransformovaly do lásky k literatuře, filmu a pomoci zvířatům. Účastní se jako dobrovolník různých akcí pro ZOO Olomouc. Ráda chodí na filmové premiéry, autogramiády spisovatelů a známých osobností. A nebyla by to mladá dáma s citem pro umění, aby jí neučarovala také móda a design. Navštěvuje též módní přehlídky. Krásným darem k 18-tinám, od vždy podporujících rodičů, byla přehlídka šatů Blanky Matragi v Obecním domě v Praze. Ve své malířské tvorbě se vyhranila ke zpodobnění zvláštních, iluzorních, fantazii jitřících krajin. Slečna Jančaříková tvoří s radostí a klidem.

Martin Zoubal
Narozen 29. 8. 1999 v Prostějově, žijící a studující v Prostějově.

Od raného dětství se věnoval fotbalu v místním fotbalovém klubu. Později fotbal opustil a začal chodit do turistického kroužku při RG a ZŠ města Prostějov, který navštěvoval po celou dobu docházky na základní škole. Maluje aktivně od malička.  Od první třídy základní školy za podporou Zdeňky Trnečkové, prostějovské malířky.

V současné době studuje třetím rokem střední zdravotnickou školu v Prostějově. Rád čte dobrodružnou literaturu,  literaturu faktu i fantasy a rád sleduje dokumenty o vědě,  kultuře a medicíně. Ve volném čase rád jezdí na kole, lyžuje, navštěvuje posilovnu a chodí na turistické pochody. Rád navštěvuje výstavy nejen své učitelky Zdeňky ale i jiných moderních autorů.

Ve své tvorbě byl dříve zaměřen na krajinu. V současné době jeho díla vyobrazují architektonické budovy a díla moderní architektury.  Martin malování má jako druh relaxace v dnešní uspěchané době.

Štěpánka Servusová

O této autorce se nám bohužel nepodařilo zjistit žádné informace.

 

Fotogalerie


Obrazy