Pozvánka Na tělo

U příležitosti derniéry výstavy fotografií Kde domov můj Jindřicha Štreita vás zveme na projekci dokumentárního filmu Na tělo – obyčejný svět neobyčejného muže.

Fotograf Jindřich Štreit je světově uznávaným dokumentaristou a pedagogem, který se zapsal do dějin evropské fotografie koncem sedmdesátých let dvacátého století ojedinělým souborem fotografií o zapomenutých moravských vesnicích. Fotografický cyklus, který pojmenoval prostě Vesnice je svět, vznikal nepřetržitě od roku 1978 až do nedávné současnosti. Podobně jako jinému věhlasnému fotografovi Josefu Sudkovi stačil pohled z okna ateliéru, aby vytvořil fotografie, které nadchly diváky po celém světě, i Štreit nás svými fotografiemi přesvědčil o tom, že velké téma není třeba hledat daleko. A že pro autora není rozhodující, čím je a kde žije. A že jeho fotografie nejsou lokální, naopak všeobecně a lidsky srozumitelné.

Celovečerní snímek režisérky Libuše Rudinské NA TĚLO poodhalí životní filozofii světoznámého českého fotografa Jindřicha Štreita. Diváci se ponoří do tajemství jeho vztahů s nejbližšími, s jeho okolím a budou také svědky událostí jeho života, a některých dramatických momentů dokonce i v přímém přenosu.
Zdroj a více informací: Muzeum umění Olomouc

Projekce se koná v sále knihovny v pondělí 26. ledna 2018 v 17.00 hodin za účasti režisérky Libuše Rudinské a fotografa Jindřicha Štreita.
Předprodej vstupenek na pokladně knihovny. Cena 50 Kč.