Pozvánka na předvánoční workshop mindfulness na zklidnění mysli

Toužíte po strávení předvánočního času v klidu, bez zbytečného stresu a shonu? Pokud ano, přijďte na „meditační dýchánek“, během něhož se zahřejete se 100% raw a bio kakaem z Kostariky a naučíte se základní techniky mindfulness meditace.

Proč kakao? Kakao působí léčivě na tělo i mysl. Na energetické úrovni otevírá srdeční čakru, uzemňuje a uvolňuje hormony štěstí. Zklidňuje mysl a zlepšuje soustředění. Je velmi bohaté na minerály jako hořčík, železo a zinek, a obsahuje až třikrát více antioxidantů než zelený čaj.

Obsah workshopu:

  • 3 různá meditační cvičení všímavosti
  • Dechová cvičení na uvolnění napětí v těle
  • Jednoduchá pohybová cvičení zaměřená na vědomý pohyb
  • Představení kakaa z Kostariky, příprava a vypití
  • Závěrečné sdílení

Délka workshopu: 2 h Maximální kapacita: 30 lidí Cena: 350 Kč (zahrnuje program a kakao z Kostariky, splatná při přihlášení ve studovně knihovny do 28. 11. 2018) S sebou: hrníček, lžičku, pohodlné oblečení, případně podložku na zem (lze absolvovat i na židli) Lektorka: Tereza Hausmanová (www.terezahausmanova.com)

Mindfulness meditace jsem začala praktikovat během prvního ročníku na univerzitě, kdy mi spolu s jógou významně pomohly zvládnout stres během zkouškového období. Od té doby medituju denně. Mindfulness mi pomáhá žít plně v přítomném okamžiku, a díky zvědomování si myšlenek a pocitů udržet nadhled nad obtížnými situacemi, které život přinese. K prohloubení praxe mi vedle samostudia a pravidelného cvičení napomohly pobyt v Ašrámu Sivananda ve Francii (2014) či meditace s buddhistickými mnichy v rámci European Peace Summit (2015). Také jsem žila tři měsíce ve spirituální a permakulturní komunitě Inanitah v Nikaragui, kde jsme denně meditovali a cvičili jógu. Tam jsem se seznámila s Oshovými dynamickými meditacemi a meditativním a spontánním tancem 5 Rytmů. Vedla jsem úvodní kurzy mindfulness pro studenty na Cardiff University, kde jsem studovala, a pak v pražském coworkingu ve Sněmovní 7. Mindfulness techniky zařazuji do práce s klienty během individuálních a skupinových lekcí jógy. Mimo lekce mindfulness vedu lekce vinyasy jógy a jógy pro ženy, kakaové ceremonie a pořádám meditační a jógové retreaty. Absolvovala jsem 200h kurz vinyasa jógy akreditovaný Yoga Alliance na Kostarice pod vedením Petra Kaberboola, kurz facilitátora na Oshovy meditace a 5 denní výcvik 5 Rytmů.

Text Tereza Hausmanová