Pozvánka do divadla na oslavy

Vážení čtenáři a přátelé knihovny,

v prosinci tomu bude 120 let, kdy Akademický feriální klub založil první veřejnou knihovnu ve Vyškově; ta svou činností navázala na předchozí spolkové knihovny, z nich nejstarší byla knihovna spolku Haná (1864).

Připomeňte si spolu s námi toto významné výročí v pátek 7. října 2016 v 19 hodin v Besedním domě, kde jsme pro Vás ve spolupráci s našimi partnery připravili divadelní představení inspirované známým románem Pes baskervilský v osobitém podání prostějovského Divadla Point, jehož režisérem je ředitel tamější knihovny. Možná jste dosud o tomto divadelním souboru – jehož představení jsou v Prostějově velmi populární a vždy zcela zaplněná – neslyšeli, byť se mohou pyšnit množstvím ocenění. O tom, že zcela oprávněně se můžete konečně přesvědčit sami.

Vstupné je opravdu symbolické – koruna za každé desetiletí – tedy plných 12 korun!

Na vaši návštěvu se těší

Dr. Vladislav Raška, ředitel KKD
Mgr. Luboš Kadlec, ředitel MKS
Mgr. Libuše Procházková, předsedkyně Klubu přátel KKD

BASKERVILLSKÁ BESTIE (Arthur Conan Doyle, Aleš Procházka a kol.)

Sherlock Holmes a doktor Watson na straně dobra. Proti nim stojí záhadná bestie, která uprostřed ponuré krajiny plné močálů terorizuje rod Baskervillů. Dokáže si doktor Watson poradit s metodou dedukční a převleky slavného detektiva?

Komediálně laděná inscenace na motivy románu A. C. Doyla představí proslulé vyšetřovatele v poněkud jiném světle.

Hrají: J. Šprynar, O. Krátký, A. Procházka, J. Hyndrich, L. Hejlová, V. Lužný, K. Vejmělková, L. Kameníček, D. Krchňavý, J. Krátký, J. Mojžíš Krejčí, M. Nevrlá, A. Mlčochová, A. Daněčková a další

Režie: Aleš Procházka