Poznej tvůrce na Vyškovsku

Událost se konala 8.11.2022 15:00 - 18:00 ve velkém sále.

Zveme vás na inspirující besedu s držiteli místní značky (podnikateli z okresu Vyškov), kteří představí svoji cestu k podnikání. Součástí akce bude prodej jejich produktů.

Místní značka Produkty a služby Vyškovska - Tvořím na Vyškovsku

MAS Vyškovsko, z.s. ve spolupráci s Jihomoravským krajem v roce 2021 podpořila regionální produkci místních producentů a poskytovatelů služeb prostřednictvím vytvoření místní značky. „Místní značka Produkty a služby Vyškovska – Tvořím na Vyškovsku“ se stala jedním z nástrojů, který pomáhá šířit povědomí o místních podnikatelích a drobných tvůrcích prostřednictvím marketingové propagace. Zároveň značka propaguje region, protože držiteli značky mohou být pouze podnikatelé z okresu Vyškov.

Koncepce místní značky připívá k ekonomickému oživení regionu podporou místních podnikatelů, zvyšuje sounáležitost obyvatel s regionem a iniciuje spolupráci mezi subjekty. Podporované oblasti v rámci místní značky jsou: řemesla, rukodělné výrobky, produkce zpracování vlastních potravinářských výrobků, výroba či pěstování přírodních produktů a služby v podobě rodinného agroturistického ubytování. Tento pilotní projekt místní značky prezentuje výběr lokálních podnikatelů a podporuje tak regionální produkci.
V roce 2021 bylo tímto projektem podpořeno 16 podnikatelů. V roce 2022 se držitelská základna rozšířila o další 10 držitelů, a to se opět díky spolufinancování Jihomoravského kraje.

MAS Vyškovsko, z.s. podporuje uživatele místní značky prostřednictvím propagace, pořádáním akcí i zásobováním nálepkami, které slouží k jednotnému značení produktů.

Těší se na Vás:

L&N - Jana Adamová
Paní Jana Adamová je mámou dvou dětí, která šije kousky různých materiálů a barev pro děti i dospělé. Šití je pro ni vášní.

Květinová síň Athena
Květinářství, v němž je možné si nechat navázat vazby květin z bohatého výběru k různým příležitostem. V květinářství nabízí také různé dekorace a dárečky.

GreenCarol
Slečna Karolína Zelená se věnuje výrobě autorských uměleckých děl. Tvoří obrazy (malby, kresby), obrázky (ilustrace, grafiky), plakáty a poslední rok využívá ke tvorbě obrazů pouze přírodní pigmenty.

Šimonova mlékárna
Pan Šimon Marák vyrábí sýry a další mléčné výrobky z kravského mléka z vlastního chovu.

Pèlerine - tkalcovství
Paní Ivana Lefnerová se věnuje tkaní pestrobarevných tkanin, které jsou často inspirované přírodními živly.

Mondo Café s.r.o.
Pan Ondřej Metelka provozuje malou rodinnou pražírnu kávy ve Vyškově. Nabízí kvalitní kávy, které jsou pečlivě vybírány a praženy.

Ohnivé dřevo
Pan Jaroslav Janáš se věnuje výrobě a prodeji dřevěných dekorací, které jsou vypalované elektrickým proudem Lichtenbergovou metodou.

Lebosa
Paní Lenka Samcová vyrábí originální a decentní sandálky na míru pro příjemnou chůzi naboso.

Dobrunka - pedagogické nakladatelství
Nakladatelství Dobrunka nabízí hry a pomůcky pro školy a pro domácí vzdělávání. Zaměřuje se na práci s dětmi vyžadující speciální péči.

Fotogalerie


Poznej tvůrce na Vyškovsku