Poutnice Alena Ježková

Událost se konala 26.4.2019 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

V rámci kampaně Kniha ti sluší přivítáme v Knihovně Karla Dvořáčka českou novinářku, spisovatelku a odbornici na public relations Alenu Ježkovou

Vystudovala obor čeština pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a doktorské studium obor grafický design a vizuální komunikace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.

Pracovala jako nezávislá novinářka a publicistka pro Práci, Lidové noviny a Respekt a jako reportérka, editorka a zástupce šéfredaktora v časopise Reflex. V letech 2000–2002 působila jako ředitelka odboru public relations Magistrátu hlavního města Prahy, poté na řídících pozicích v PR a komunikačních agenturách REGTIME a AMI Corporate Design. Od roku 2005 působí jako nezávislý konzultant v oblasti komunikace, PR, grafického designu, publikací a periodik.

Na podzim 2017 se stala mluvčí a poradkyní kandidáta na prezidenta Pavla Fischera, který skončil třetí po prvním kole volby.

Jako kurátorka vytvořila historickou stálou expozici Králův dvůr v Prašné bráně v Praze a expozici Pražské zvony ve věži chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně.

Její literární tvorba se vyznačuje takřka básnickým čtivým jazykem. Za geniální dětské knihy považuje díla Roalda Dahla nebo Astrid Lindgrenové.

Je autorkou dvoudílné publikace Tichá srdce, která přibližuje historii českých a moravských klášterů i život členů různých řeholních řádů.

Poslední knihou Aleny Ježkové je osobní cestopis Poutnice – Tři cesty do Santiaga. Kniha byla vydána po úspěšném crowdsourcingovém projektu.

Zdroj Wikipedie.

Akce se koná za finanční podpory Svazu českýck knihkupců a nakladatelů a Klubu přátel KKD. Vstup pro členy Klubu zdarma, ostatní 30 Kč.