Pomozte prvňáčkům k první knížce!

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil další ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Cílem projektu je přivést děti hned od počátku školní docházky do knihoven a vytvořit u nich jak návyk na pravidelnou četbu, tak rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací ze všech možných dostupných zdrojů. Včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium.

Úspěšní účastníci projektu obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“. Je specifická tím, že je napsána a ilustrována pouze pro prvňáčky v příslušném školním roce do projektu přihlášené a nedá se nikde koupit. Letos dostanou děti do projektu přihlášené knížku Lapálie v Lampálii spisovatele Martina Šinkovského. Peníze potřebujeme na vydání co největšího množství výtisků knížky, aby mohlo být odměněno co nejvíce přihlášených dětí. Loni dostalo knížku 30 000 dětí.

Projekt má za sebou sedm úspěšných ročníků a za tu dobu se ho účastnilo více než 130 000 prvňáčků. Předchozí Knížky pro prvňáčka napsali Ivona Březinová, Jiří Kahoun, Daniela Krolupperová, Miloš Kratochvíl, Radek Malý a Magdalena Wagnerová, ilustrovali je Vlasta Baránková, Jiří Fixl, Eva Sýkorová-Pekárková, Renáta Fučíková, Alžběta Skálová a Pavel Sivko, Jiří Žáček a Vojta Jurík, tedy samí významní tvůrci české literatury pro děti a mládež.

Víte, že děti a mládež mohou tento projekt podpořit čtením?

Za vaši podporu děkujeme!

Zdroj: Čtení pomáhá