Pomáhej tím, že si čteš

Projekt Bookstart, v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa, do níž se zapojují všechny typy knihoven na daném územním celku, aby plnily jednu z nejdůležitějších, ale v dnešní době zatím velice málo rozšířených funkcí – knihovny se zde snaží o to, aby zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní.

V roce 2024 se přiblížíme k počtu 111 500 oslovených rodin s malými dětmi. Každé dítě přihlášené do projektu získá zdarma dárkový set, jehož cena rok od roku stoupá.

Jak mohou (vaše) děti podpořit tento program? Zapojte je do projektu Čtení pomáhá, jehož jedna část podporuje právě naše nejmenší návštěvníky.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů. Podrobná pravidla na těchto stránkách.

Děkujeme vám a vašim dětem za podporu.