Pololetky a jarní prázdniny v knihovně

O pololetních a jarních prázdninách připravily knihovnice dětského oddělení a T-Klubu bohatý program.

V pátek 2. února se mohli všichni mladí návštěvníci těšit nejen na turnaj v Člověče, nezlob se a dalších deskových hrách, ale také na knižní novinky.

V pondělí 5. února proběhly Hrátky s večerníčkem, které patří mezi stálé akce dětského oddělení. Děti si s knihovnicí povídaly o zimě, zimních radovánkách a sportech. Poslechly si pohádky – Kocourek Matýsek a O zajíčkovi, lišce a kohoutkovi, zazpívaly písničky Jak počítají koťata, Kočka leze dírou aj. Vyzkoušely si pohybovou aktivitu spojenou s básničkami se zimní tematikou. Malí návštěvníci si vytvářeli i divadélko k pohádce Kocourek Matýsek.

Se zimním obdobím je spojený i masopust, který začíná po Třech králích a končí v úterý před popeleční středou. Týden před masopustním průvodem, který letos připadl na 13. února, si u nás mohli zájemci vytvořit vlastní masku. Fantazii se meze nekladly. Pro naše čtenáře jsme také připravili knihy plné inspirace a informací o masopustu.

Ve středu pak následoval tradiční Klub deskových her bez rozdílu věku, na němž si nejeden z našich návštěvníků vybral z řady deskových her.

Ve čtvrtek 8. února si naši čtenáři vyzkoušeli kumihimo, což je japonská technika splétání stužek a šňůr. Ačkoli vypadá velmi složitě, základní vzory jsou ve skutečnosti velmi jednoduché.

Na pátek 9. února jsme nejen pro členy našeho Čtenářského klubu připravili kvízy. Zájemci si mohli vyzkoušet svoje znalosti z literatury a vyhledávání v katalogu knihovny. Ti nejúspěšnější si odnesli i věcné ceny. Poděkování si zaslouží naše čtenářka Lucie Holubová, která se na přípravě kvízů aktivně podílela.

 

 

 

Fotogalerie


Pololetky v DO a T-K