Podpořme svého knihkupce a zdravotní sestřičky

Moravská zemská knihovna spolu s krajskými knihovnami, Sdružením knihoven ČR, Národní knihovnou ČR, Asociací knihoven vysokých škol, Svazem knihovníků a informačních pracovníků a s podporou Svazu českých nakladatelů a knihkupců vyhlásila kampaň na podporu knihkupců a knižních nakladatelství Kup knihu k Ježíšku.

Nákupem knihy, a jejím darováním, může každý udělat radost dvakrát – svému blízkému i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Podpořte vyškovské knihkupectví KNIHY-PAPÍR, Pavel Žůrek, Masarykovo náměstí 44, Vyškov. Nakoupit můžete také na e-shopech různých nakladatelství, vydavatelství a knihkupectví, např. MOBA, JOTA, Dcera sestry, HOST, Academia, Argo, Kniha Zlín, Alpress aj.  Svůj nákup můžete sdílet s hastagem #kupknihukjezisku na sociálních sítích.

 

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si maximálně váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19, a letos tedy nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu Knížka pro sestřičku.

Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.

Kupte knihu pro zdravotní sestřičku (viz výše) a přineste ji do 18. prosince 2020 do Knihovny Karla Dvořáčka, kde je sběrné místo. Po dohodě s vedením Nemocnice Vyškov knihy předáme zdejším sestřičkám. Svůj nákup můžete sdílet na sociálních sítích s hastagem #knizkaprosestricku.