Petice

K dnešnímu dni podepsalo ve vyškovské knihovně 300 lidí petiční arch Iniciativy za udělení Nobelovy ceny míru  siru Nicholasi Wintonovi. Petice je stále k dispozici k podpisu on-line. Děkujeme za podporu této myšlenky.

Knihovna je instituce kulturní a proto jsme se rozhodli podpořit také petici „Za zachování prostor Wannieck Gallery pro presentaci především současného výtvarného umění“. Podepsat můžete osobně v hale služeb knihovny (přízemí, výdej knížek) nebo on-line.

Výzva umělců

Wannieck Gallery využívá prostory rekonstruované tovární haly Strojírny Vaňkovka z konce 19. století od roku 2006. Za krátkou dobu svého působení se stala respektovanou galerií, která svojí činností a svým významem budí trvalý zájem v České republice i v zahraničí. Svůj podíl na tom mají jistě i industriální prostory Strojírny Vaňkovka, které jsou s projektem galerie neodmyslitelně spjaty.

Wannieck Gallery však dostala dne 18. února 2013 ze strany pronajímatele – společnosti Jižní centrum, a. s. – výpověď z nájemní smlouvy. Jediným akcionářem této společnosti je mimochodem město Brno. Do 10. března 2013 by tedy měla galerie prostory rekonstruované továrny haly opustit.

Ačkoliv představitelé společnosti Jižní centrum, a. s. slibují v budoucnu důstojné využití prostor, do bývalé tovární haly bude podle nás vždy patřit pouze Wannieck gallery. Dovolujeme si proto vyzvat všechny potenciální nájemníky k nezájmu o tyto volné prostory.

Více na Nerušte galerii