Pátý ročník soutěže Jižní Morava čte zahájen!

A to ničím menším, než besedou s oceňovanou spisovatelkou knih pro děti i dospělé Lucií Hlavinkovou. Sympatická spisovatelka se nepolekala ani „zarouškované“ formy setkání a 16. září 2020 představila své dětské knihy druhákům ze základní školy Na Vyhlídce.  Úspěch měla u dětí také diskuze o zážitcích s domácími mazlíčky, které byly inspirací k mnoha příhodám popsaných například v knize Projekt pes. Na závěr Lucie Hlavinková zodpověděla několik, leckdy překvapivě záludných, dětských otázek.

Během povídání došlo i na dotaz paní spisovatelky, čím chtějí jednou děti v životě být. Několik odvážlivců odpovědělo, že budou spisovatelem. Tak to je pro ně právě soutěž Jižní Morava čte opravdu příležitost zazářit! Děti mohou psát, malovat či jinak výtvarně tvořit, fotografovat i natáčet krátká videodílka v kategoriích rozdělených podle věku soutěžících.

Letošní téma je Svět v obrazech, jako pocta J.A. Komenskému. Nejlepší ze svých kategorií se svou prací postoupí do krajského kola a na všechny čekají malé odměny. Připomínáme, že v minulých ročnících se někteří zástupci naší knihovny umístili na čelních místech, dokonce jsme jednou slavili i velké vítězství.

Přihlášky do soutěže, pravidla i další informace hledejte v naší knihovně nebo na webu jiznimoravacte.cz. A neváhejte dlouho, uzávěrka soutěže je již 31. října! Už nyní se těšíme na vaše práce.

Jana Slezáková
Koordinátorka soutěže v KKD Vyškov
jslezakova@kkdvyskov.cz 

Fotogalerie


Jižní Morava čte 2020 - Lucie Hlavinková v KKD