Patchwork, výstava - prodlouženo do února 2023

Zveme vás na výstavu patchworku Karly Altmannové.

Pár slov o autorce:

Je mi 45 let, žiji a pracuji ve Vyškově. Patchwork je mým velkým hobby už přes 20 let. 5 roků jsem působila v redakci časopisu Švadlenka, jsem spoluautorka knížky Patchwork pro každého.

Patchwork jsem začínala s klasickými jednoduchými vzory, na kterých jsem se s pomocí různých knížek a časopisů i návodů z internetu učila zásady šití a quiltování. Postupem doby jsem od tradičního použití látek a klasických vzorů přešla k tzv. scrapovým quiltům, v nichž se snažím o moderní pojetí vzorů. Scrapy ráda šiji hned z několika důvodů. Jeden z nich je ryze praktický, při tvorbě můžu zužitkovat i malé kousky látek, případně i neupotřebené bloky z předchozí tvorby. Další důvod je kreativní, scrapy dovolí zkombinovat i zdánlivě neladící barvy, umožní vznik zajímavých a jemně vypracovaných barevných přechodů či prolínání a obohatí vzor i v detailu. Při šití scrapů využívám spíše jednodušší vzory, ve kterých nechávám vyniknout barvy.

Inspiraci pro vzory i barevné kombinace nacházím všude kolem sebe, v obyčejných věcech denní potřeby, v přírodě, architektuře, umění a někdy mě inspiruje i samotná látka.

Výstava je prodejní, kontakt altmannova.k@centrum.cz.