Paměť nejsou žádné čáry I: Pekelně se soustřeď.

Událost se konala 10.3.2022 9:30 - 11:00 ve velkém sále.

Zveme Vás na seminář trenérky paměti ČSTPMJ Zdeňky Adlerové Pozornost a soustředění – základní kameny dobré paměti. Teorie i praktická cvičení. Jednorázové vstupné 50 Kč.

Lidský mozek začíná být přetížen. Mozek přehlcený informacemi upadá do stresového stavu a přestává být funkční. Náš mozek je velmi plastický, je přizpůsoben ke zdokonalování, k učení. Proces zvládání vysokého stupně informační hodnoty musí být postupný, aby se mozek přizpůsobil, aby se mohly vytvořit příslušné spoje. K tomu je však také třeba dopřát mozku odpočinek, správnou výživu, spánek, rekreaci.

Někteří tvrdí, že v honbě za civilizačními výdobytky, polapeni do sociálních sítí, ztrácíme kontakt s přírodou, trpělivost, schopnost soustředit se, zůstat chvíli na jednom místě sami se sebou. Mají pravdu!

Pozornost je stav bdělé pohotovosti, při níž lze přijímat a chápat informace. Pokud se na příchozí informaci nesoustředíme, nevěnujeme jí pozornost, nemůžeme si ji ani zapamatovat.

K metodám cvičení koncentrace patří např. sledování optických klamů, hledání rozdílů v obrázcích, Binary puzzles (skvělá varianta Sudoku), bludiště ap.