Paměť nejsou žádné čáry

Událost se konala 8.1.2020 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

Událost se konala 22.1.2020 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

"Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů, kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně." Mark Twain

Problémy s pamětí pozorují čím dál tím mladší lidé. Tak, jako se snažíme udržet si fyzickou zdatnost cvičením, je nutné, abychom trénovali i mozek. Také o tomto důležitém orgánu totiž platí, že co nepoužíváš, o to přijdeš.

Ne vždy musí za našimi paměťovými výpadky být blížící se demence. Naše mysl je totiž přehlcena informačním smogem a pro mozek je těžké soustředit se na to důležité, potřebné.

Mnohé z nás trápí porucha tzv. prospektivní paměti, t.j. výhled do blízké budoucnosti. Určitě se vám už někdy přihodilo, že než jste došli k lednici, zapomněli jste, co v ní chcete. Nebo s někým hovoříte, něco vás vyruší a vy vzápětí netušíte, co jste chtěli říci.

Také dlouhodobá pamět potřebuje často podpořit. Někdo z nás si špatně pamatuje čísla, jiný tváře. V tom nám mohou pomoci mnemotechniky. Absolventi Hrátek s pamětí si například dokáží zapamatovat kalendář na celý rok zpaměti (tj. ví, že např. 8. 1. 2020 je středa, aniž se musím podívat do kalendáře).

Trénování paměti není testování, ale zábava. Přijďte se o tom přesvědčit. 

Cena permanentky na 10 lekcí je 300 Kč pro držitele platného čtenářského průkazu do KKD, ostatní 400 Kč. Jednorázové vstupné činí 50 Kč.