Očkování pro 70+ se otevřelo. Pomoc úřadu pokračuje

Tisková zpráva Města Vyškov

Očkování, které brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem, postoupilo do další fáze. Od začátku března mohou termín získat lidé nad 70 let. Město Vyškov jim stejně jako u skupiny seniorů starších 80 let nabízí s online registrací do centrálního rezervačního systému pomocnou ruku.
Možnosti využívají desítky zájemců. „Samozřejmě se jedná o všechny seniory, kterým chybí připojení k internetu, nemají rodinu nebo někoho, kdo jim v tom pomůže. Telefonátů bylo i u předchozí nejrizikovější skupiny velké množství, někteří zájemci volali vícekrát. Sociální pracovnice dosud zaregistrovaly zhruba stovku lidí, asi u třetiny z nich se podařilo přidělit také termín. Vše se odvíjí od množství očkovacího přípravku. Hned první březnový den volaly desítky lidí i ze skupiny 70+,“ prohlásila místostarostka Vyškova Karin Šulcová. Vznikl rovněž podrobný leták se základními informacemi, který město starším ročníkům distribuovalo. Informaci o pomoci radnice připomíná také v hlášení městského rozhlasu.

Jedná se o stejné telefonní linky 517 301 584 a 517 301 585, volat na ně je možné každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin. Není důležité být prvním registrovaným, pořadí se totiž určuje podle věku. Město zajistilo dvě pracovnice z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, které s registrací od poloviny ledna pomáhají, nově pro skupinu sedmdesátiletých a starších.

Formulář na webu ministerstva zdravotnictví vyžaduje několik základních údajů. Zájemci vyberou také ze seznamu očkovacích míst to, kde si chtějí nechat vakcínu podat. „Mám samé velmi pozitivní reakce, ze kterých je cítit význam naší pomoci, bez které by byli senioři bezradní. Spousta klientů ještě zpětně zavolá a poděkuje za naši pomoc a podporu, sdělí nám, že jsou naočkovaní a popřejeme si pevné zdraví,“ zmínila sociální pracovnice Zuzana Machalová.

Na jihu Moravy vzniklo několik velkých očkovacích center, ve Vyškově si zatím vystačí s kapacitami nemocnice. Zájemci využívají také ordinace svých praktických lékařů. K přepravě na samotné očkování mohou starší ročníky využít vyškovskou službu Senior taxi.

Vyškov, 2. března 2021

Michal Kočí, tiskový mluvčí
tel.: 517 301 208, mobil: 728 581 058, e-mail: m.koci@meuvyskov.cz
www.vyskov-mesto.cz