O hudbě, malování a psaní s Richardem Pachmanem

Událost se konala 18.5.2021 18:00 - 19:00 mimo knihovnu.

Zveme Vás na on-line besedu s hudebníkem, spisovatelem a malířem Richardem Pachmanem, která se koná v úterý 18. května 2021 v 18 hodin na www.facebook.com/KnihovnaVyskov. Připojte se k Události a nezapomenete "přijít".

Pořádáme ve spolupráci s Klubem přátel KKD.

Richard Pachman je skladatel duchovní, muzikálové, filmové a divadelní hudby. Od roku 1993 vydal 33 CD, uspořádal stovky koncertů v ČR (Křižíkova fontána na pražském Výstavišti, pražské Planetárium, každoroční vánoční turné) i v zahraničí (Belgie, USA, Izrael, Rakousko, SRN, Řecko, Luxemburg, Holandsko, Francie, Rusko). Jeho nedávnými projekty jsou oratorium „Mistr Jan Hus“ a symfonický projekt „Pašije – Velikonoční příběh“. Autor autobiografických knih „Jak chutná bolest“ a „Jak chutná život“, historických románů „Útes“ a „Notre Dame“, románů „Kdokoliv“,„Tylda“ a knihy „Jak chutná Mozart“. Laureát Ceny olomouckého kraje za rok 2010 za významný počin na poli soudobé profesionální hudby a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014.

Hudbě se stejně jako výtvarnému umění věnuje od šesti let, kdy začal navštěvovat olomouckou hudební a výtvarnou školu. Své hudební projekty často spojuje s vizuálními vjemy. Je spoluautorem výtvarného pojetí vlastních videoklipů i obalů svých alb, koordinátorem světelných efektů a vodních choreografií při koncertech na Křižíkově fontáně i autorem vizuální stránky multimediálních představení.

Své olejomalby, kterým se aktivně věnuje od roku 2001, pravidelně vystavuje v ČR, v Belgii, v Holandsku a na Slovensku.

Knihy a CD Richarda Pachmana, které si můžete vypůjčit v naší knihovně.

Stránky Richarda Pachmana.

Diváci streamu se mohou on-line zúčastnit ankety a získat tak nejnovější knihu nebo CD.