Noc literatury 2014

nocVe středu 14. května 2014 se již po osmé v mnoha evropských zemích konala Noc literatury. Projekt, ke kterému se Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově připojila poprvé, organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.  Tento happening představil návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň měl oživit večerní město přitažlivou akcí.

Ve Vyškově se nám to, doufáme, podařilo. Setkali jsme se na třech místech a to na Vyškovském zámku, kde nám předčítali z vybraných knih zajímavé úryvky členové divadelního spolku Haná: Petr Muzikář, Pavel Vaculík, František Vlach a Jarmila Wolfová. Na radnici – v obřadní síni četly osobnosti Vyškova: senátor Ivo Bárek, náměstek hejtmana Jm kraje Bc. Roman Celý, ředitel MKS Vyškov Luboš Kadlec, dráhová a silniční cyklistka Lada Kozlíková a předsedkyně Klubu přátel KKD Mgr. Libuše Procházková.

Poslední zastavení jsme si nechali na domácí půdu. V knihovně předčítal, hrál na kytaru, zpíval a besedoval herec Městského divadla Brno Zdeněk Junák.

I za nepříznivého počasí se na všech třech místech sešlo na čtyři desítky milovníků literatury. Pro ně, ale věříme, že i pro další návštěvníky, určitě tuto akci příští rok zopakujeme. Na jakých zajímavých, netradičních místech v našem městě byste se chtěli sejít?

Všem, kteří nám s akcí pomáhali, moc děkujeme a těšíme se na další ročník.

Fotogalerie, autor Anry Lukáč