Nezapomenutelné setkání s Kamilou Moučkovou

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově připravila v úterý 8. března 2011 pro své návštěvnice k Mezinárodnímu dni žen a v rámci Měsíce čtenářů skutečnou lahůdku – besedu nad knihou Nejsem žádná lvice se spisovatelkou Petrou Braunovou a hlavní protagonistkou díla, legendární televizní hlasatelkou, autorkou pořadu Barvy života a jeho dlouholetou moderátorkou Kamilou Moučkovou.

Petra Braunová mistrně napsala životopisný román o lásce, smrti a krutém 20. století. Zhruba šedesátku přítomných velmi zaujalo podrobné, upřímné a ucelené vyprávění obou účinkujících o strhujícím příběhu ženy, která se nevyhnula střetu s dějinami. Jak sama paní Moučková říká, je živým důkazem toho, že co člověka nezabije, to ho posílí.Ve svých neuvěřitelných dvaaosmdesáti letech dosáhla bodu, kdy už nic v životě není tabu a kdy se před nikým a ničím nemusí obhajovat. Akce měla velmi kladný ohlas a po jejím skončení odcházeli účastníci s pocitem, že se setkali se skutečnou osobností.

Beseda byla jako vždy doplněna autorským čtením, prodejem knihy a autogramiádou. Biografie Nejsem žádná lvice, kterou vřele doporučujeme, je k dispozici pro čtenáře ve fondu KKD.

Fotogalerie z besedy – autor Anry Lukáč