Nejstarší čtenářka KKD oslavila 98. narozeniny

IMG_0801

V předvečer 98. narozenin paní učitelky Miluše Obdržálkové, která je vyškovské kulturní veřejnosti již celá desetiletí dobře známá jako dirigentka i příležitostná komponistka pěveckého sboru, ji ve vyškovské nemocnici, kde v těchto dnech krátkodobě pobývá, navštívila skupina gratulantů.

Za město Vyškov ji přišla popřát Ing. Petra Lakomá, vedoucí odboru školství, kultury a sportu MěÚ, a za Knihovnu Karla Dvořáčka, jejíž nejstarší čtenářkou v současné době je, Dr. Vladislav Raška, ředitel této instituce. Mezi drobnými dárky ji předali i čestnou průkazku čtenáře KKD a blahopřejný dopis, z něhož vyjímáme:

Rádi bychom Vás opět ujistili, že jsme si vždy velice vážili a cenili Vaší nepřehlédnutelné práce pro kulturní rozvoj našeho města, samozřejmě především Vaší dlouholeté úspěšné dirigentské činnosti (od roku 1957!) v čele ženského pěveckého sboru, s nímž jste úspěšně reprezentovala město Vyškov na mnoha celostátních soutěžích a festivalech. A to aniž bychom opomenuli Vaši neméně významnou roli pedagogickou.

Bylo příznačné, že se zde setkali s  třemi dalšími členkami zmíněného sboru, neboť ještě devět sboristek se stále schází s bývalou dirigentkou – dnes především dobrou přítelkyni – a pravidelně ji navštěvují. Všichni potom s oslavenkyní setrvali ve více než hodinovém rozhovoru plném vzpomínek na tak rychle uběhnutá léta.

Paní učitelka Obdržálková působila dlouhá léta ve škole, jejíž budova se před deseti lety přeměnila na knihovnu. Jubilantka se těší obdivuhodné duševní pohodě, i když už ji nohy a oči neslouží tak, jak byla ještě donedávna zvyklá. Pokud byste ji telefonovali, nenechejte se zmýlit jejím mladistvým hlasem.

Vše dobré, milá paní učitelko – a směle na stovku!

 

Fotogalerie


Nejstarší čtenářka KKD