Na zkušenou do knihoven

Ve středu 15. 5. 2019 se zúčastnily tři naše kolegyně exkurze do knihoven, kterou každoročně pořádá Regionální organizace Svazu kulturních a informačních pracovníků Velká Morava. Tentokrát byly cílem Morava i Slovensko.

Nejdříve jsme se vydali do Veselí nad Moravou, knihovna zde sídlí v prvním patře budovy kulturního domu. Zde nás přivítaly nejen zdejší knihovnice, ale také městský architekt. Ten nám podal výklad o rekonstrukci celého objektu, který byl uveden do provozu v září loňského roku. Interiér odrážející nejnovější trendy ve vybavení knihoven nás doslova ohromil a pan architekt nestačil odpovídat na nejrůznější dotazy. Čas vymezený pro návštěvu jsme tak přetáhli skoro o půl hodiny, protože se nám z krásné veselské knihovny vůbec nechtělo odejít. Ale čekala nás ještě cesta do Piešťan…

Zde, po poledním volnu stráveném v lázeňské zóně, jsme opět zavítali do knihovny – vlastně Mestské knižnice v Piešťanoch, kde nás přivítal další muž, a to přímo primátor města Piešťany. Poté, co nás pozdravil, už si slovo vzala paní ředitelka a v příjemném prostředí kongresového sálu nás seznámila s historií i současností zdejší knihovny a provedla nás celou, před několika lety také zrekonstruovanou budovou. Jestliže ve Veselí jsme byli nadšeni, zde jsme nevycházeli z údivu, a stále jsme objevovali další a další prostory, které nás uchvátily – zvláště spousta místa a vybavení určené malým čtenářům. Opět jsme překročili čas vyhrazený pro návštěvu, ale nikomu ze zúčastněných to nevadilo, protože pobýt v obou knihovnách bylo opravdu radostí. Posuďte sami - „malou ochutnávku“ pro vás nafotila Soňa Křetinská.     

Text: Marie Kachlíková
Skupinové foto: Mgr. Sylva Cidlinská

Fotogalerie


Na zkušenou do knihoven