Moc přítomného okamžiku, výstava obrazů Gabriely Petrášové

Událost se konala 17.6.2022 17:00 - 18:30 ve velkém sále.

Událost se konala 27.9.2022 17:00 - 18:00 v knihovně.

Zveme vás na vernisáž výstavy obrazů Gabriely Petrášové. Výstava je inspirována stejnojmennou knihou Eckharta Tolleho, která připomíná jedinečnost každé chvíle. 

Výtvarnice o sobě prozradila:

"Odjakživa mě oslovovala ornamentální tvorba. Starobylý nábytek mě vtahoval do časů, kdy sám ještě voněl novotou, a tapety v zámeckých pokojích bych obdivovala do konce prohlídky a ještě déle. Miluju výrazné barvy a ráda hledám možnosti symbiózy zdánlivě si odporujícího. Jsou to emoce, které mají procházet štětcem, a když barva zaschne, budou zářit dál do okolí."

Před několika lety založila značku GABIB, pod kterou tvořila zejména obrázky a hry pro děti. ,,Protože děti mají rády, stejně jako já, pohádky," říká. Rovněž její obrazy jsou do začátku roku 2022 takto signovány. Nyní se soustředí zejména na tvorbu pro dospělé. Letošní rok zahájila výstavou v Kavárně Slávia v Holešově s názvem Přijela pouť.

Pochází z Hostěrádek-Rešova, které jsou spolu s Bošovicemi, kde trávila v dětství mnoho času, jejím domovem. Narodila se 15. června 1991 ve Vyškově, kde v posledních letech také žila. Nyní se přestěhovala do nedalekého Slavkova, kde tvoří své obrazy.

Vystudovala bakalářský studijní program Teorie a praxe trestního a správního procesu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a magisterský studijní program Evropská studia se zaměřením na evropské právo na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Její vášní je genealogie. ,,Miluju staré matriky. Když člověk pročítá texty, které psal někdo před sto, dvě stě nebo tři sta lety, je to úžasné."
Má ráda zvířata a přírodu, od dětství nejí maso.

Výstava je prodejní. Ceník k nahlédnutí ve 2. podlaží knihovny. Kontakt petrasovagabriela@seznam.cz, tel. 725 343 309.

Oficiální stránky Gabriely Petrášové