Mixtum Compositum: Z našich ateliérů – Tomáš Vrána

vranaKnihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově připravila pro své návštěvníky jedinečný výtvarný zážitek. Celý rok 2015 budou naše prostory vyzdobeny díly členů volného sdružení profesionálních výtvarníků při unii výtvarných umělců ČR Mixtum Compositum.

Cyklus výstav zahájil Mgr. Tomáš Vrána, který nám o sobě řekl:

Narodil jsem se na Vysočině v Prosetíně, v rodině pedagogů. Obě tyto skutečnosti výrazně nasměrovaly můj další život. Jsem absolvent filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, rok ukončení 1975.

Už téměř 40 let se věnuji pedagogické činnosti v oblasti výtvarného umění a zároveň celé škále výtvarných činností. Učil jsem na středních pedagogických školách. Od roku 1983 jsem pedagogem výtvarného oboru Základní umělecké školy Jaroslava Kvapila v Brně.

Druhá oblast mého profesního působení, výtvarná tvorba provází celý můj život. Věnoval jsem se mnoha oblastem výtvarného vyjadřování, od textilní tvorby / gobelíny, textilní miniatury včetně textilních šperků/, po keramiku a současnou malířskou tvorbu / pastely/.

Jednotícím prvkem mé tvorby je prožité zázemí přírody Vysočiny, kam se neustále vracím, snaha transformovat viděnou i prožitou realitu do abstraktních poloh.

Jsem členem výtvarné skupiny Mixtum compozitum, se kterými převážně vystavuji,  která je registrovaná v Unii českých výtvarných umělců. Podrobnější informace o mně najdete na mých webových stránkách www.pripravanaumeleckeskoly.cz.

Výstava je prodejní. Informace na vrana@zusjk.cz.

Výstava potrvá do 4. března 2015 a prohlédnout si ji můžete vždy v provozních hodinách knihovny.

 

Fotogalerie


Mixtum Compositum - Tomáš Vrána