Mixtum Compositum podruhé – vernisáž výstavy Evy Hudcové

???????????????????????????????Ve čtvrtek 5. března 2015 jsme v Knihovaně Karla Dvořáčka ve Vyškově zahájili další výstavu členů profesionálního sdružení výtvarníků Mixtum Compositum. Druhou v pořadí je textilní výtvarnice a malířka Eva Hudcová z Brna.

Eva Hudcová (roz. Červinková, * 1944 v Brně) přišla na svět v prostředí, kde umění bylo součástí života. Jako dítě se pletla v brněnském ateliéru svého strýce Rudolfa Kundery, jak sama vzpomíná, věčně upatlaná od barev a umývaná terpentýnem. Zájem o umění i restaurování v ní podporovala i první žena jejího strýce Vladimíra Terše Jaroslava Muchová, která ji zvala do Prahy a navštěvovala s ní galerie a ateliéry.

Eva Hudcová absolvovala brněnskou průmyslovou školu textilní, kde tehdy působila také Inez Tuschnerová. Po maturitě byla čtyři roky zaměstnána jako návrhářka vzorů bavlněných tkanin v Perle Česká Třebová a v letech 1966-1981 pracovala jako výtvarná asistentka v brněnském ateliéru Artprotis, kde realizovala výtvarné návrhy monumentálních děl a opon. Zde se mimo jiné znovu setkala s Inez Tuschnerovou i s řadou dalších výtvarných umělců, realizujících svá díla touto tehdy novou a žádanou technikou (zejména výzdoba veřejných budov, hotelů – např. hotel v Košicích, i práce do zahraničí, např. pro perského šacha do Teheránu aj.).

Do Artprotisu byla převáděna i malířská díla (také např. Rudolfa Kundery, v jehož ateliéru ve francouzské Provence měla možnost několikrát pobývat). Po útlumu činnosti ateliéru (a celé technologie) se Eva Hudcová více věnovala malbě a této tvorbě se věnuje i dnes. Její díla jsou zastoupena ve významných domácích a zahraničních sbírkách.

Je členkou profesního sdružení MIXTUM COMPOSITUM Unie výtvarných umělců ČR.

Ateliér kontakt: tel. 733 348 803, e-mail eva-hudec(at)seznam.cz
Ateliér návštěvy: Po předběžné dohodě tel. nebo e-mailem na dohodnutém místě.
Výtvarná studia – škola: Střední průmyslová škola textilní v Brně
Výtvarná studia – obor: Výtvarné zpracování textilu (návrhářství, profesoři Inez Tuschnerová, Karel Veleba, abs. 1962).

Výstavu v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově můžete navštívit vždy v otevírací době do 29. dubna 2015. V případě zájmu o koupi díla kontaktujte autorku. Seznam děl včetně ceníku najdete ve 2. podlaží na pracovišti Informace, evidence internetu.

Fotogalerie z vernisáže