Miminkům do Olomouce a dětem na Haiti. Pomůžete? Aktualizováno!

Před lety jste sbírali pro olomouckou dětskou onkologii padesátníky, pro dětský domov na Uherskohradišťsku plyšové hračky na aukci. Do Afriky jsme posílali obsah vašich autolékárniček a loni háčkované čtverce. Už jste se určitě báli, že letos nikomu nepomůžete. Naopak!

Máme pro vás dvě možnosti jak pomoci:

V poslední době si maličká miminka na Novorozenecké JIP v Olomouci velmi oblíbila háčkované chobotničky, které toto oddělení dostalo darem od šikovných maminek. Tyto chobotničky mají děti po celou dobu hospitalizace u sebe, jsou díky nim klidnější, cítí se víc v bezpečí a nakonec si je odnesou domů. Protože by rádi věnovali chobotničku každému, hledají šikovné ruce, které by je podle návodu zvládly vyrobit.

Prosíme, pokud se přátelíte s háčkem a přízí, uháčkujte chobotničku podle návodu a přineste ji do 31. srpna do knihovny. Rádi je tam odvezeme.

chobotnicky_navod

 

Ruční práce nepatří k vašim zálibám? Můžete pomoci jinak! Charita Vyškov vyhlásila sbírku Kontejner pro Haiti.

haiti-page-0

Všechny informace najdete na této stránce. Po dohodě s organizátory sbírky jsme zřídili sběrné místo také v naší knihovně. Chcete-li přispět novými nebo zachovalými předměty dle seznamu, přineste je do 29. září do knihovny. Nábytek a větší předměty dopravte přímo organizátorům dle jejich pokynů.

Děkujeme, že s námi pomáháte!