Mezinárodní den darování knih - International Book Giving Day

14. února 2020 není jen sv. Valentýn, ale od roku 2012 je tento den také Mezinárodním dnem darování knih. International Book Giving Day probíhá po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu. 

Dejte knihu příteli nebo někomu blízkému.
Oslavte svátek dávání knih a dejte dítěti či dospělému ve svém okolí do ruky knihu, ať už novou, použitou nebo půjčenou...

Doneste knihu do čekárny
Kupte krásné nové knížky, vytipujte místo, kde musí děti trávit dlouhý čas čekáním – třeba čekárnu u lékaře a pokud tam zrovna nic pěkného ke čtení nemají, svoje knížky tam zaneste, ať si mají čekající děti s rodiči čím krátit čas. Cílem je pomoci pěstovat vztah dětí ke čtení, vybírejte knížky zábavné, nic kontroverzního.

Věnujte knihy na dobročinné účely
Stále jsou mezi námi děti, které nemají žádnou vlastní knihu. Oslavte svátek dávání knih a dejte knihu do ruky i jim. Vyberte pěkné a zajímavé knížky, třeba je krásně zabalte a darujte je do dětských domovů, nemocničních oddělení pro děti, nízkoprahových zařízení nebo do knihovny…

V hale služeb Knihovny Karla Dvořáčka budeme mít v pátek 14. 2. 2020 "darovací stolek". Přineste knihu, kterou chcete darovat a odneste si jinou.