Malí čtenáři pokřtí dětské knihy bonbony [+ soutěž o knihy]

Chcete, aby se vaše dítě stalo kmotrem knihy? Přijďte v úterý 20. února v 17.00 hodin k nám do knihovny na netradiční křest dvou dětských knih.

Budeme křtít pohádkovou knihu Sedm princezen od vyškovské rodačky Kateřiny Foltánkové a příběh o devítiletém autistovi s názvem Lukáš a profesor Neptun od brněnské autorky Petry Štarkové.

Všechny děti, které budou na akci, se mohou stát kmotry těchto knih. Přijdou na pódium a slavnostně publikace posypou bonbony.

Kromě samotného křtu vás čekají:

  • zajímavosti ze zákulisí psaní knih
  • a zábavný kvíz s možností vyhrát knížky pro děti.

Křest je vhodný pro velké i malé čtenáře. Klidně s sebou vezměte i pastelky, na místě budou pro děti omalovánky s knižními ilustracemi.

O knihách

Sedm princezen – pro dívky od 6 do 8 let

Sedm princezen je netradiční dětská kniha. V hlavní roli v ní totiž vystupuje vaše holčička. Na internetu vyplníte její jméno, město a jméno její kamarádky. Software vše doplní na to správná místa a děvčátko pak čte samo o sobě.

Dostane se do kouzelného světa, kde se skamarádí s dráčkem Mlaskem. Poté potká sedm princezen a těší se, jak si s nimi bude hrát. Ale zjišťuje, že každá z nich má špatnou vlastnost, která zábavu dost komplikuje. Přesto nakonec pozná sílu opravdového přátelství.

Kniha je osobní a každý kus se tiskne na míru. Proto není možné Sedm princezen koupit na křtu. Můžete si ji objednat v nakladatelství Modrý slon.

Lukáš a profesor Neptun – pro kluky a holky od 8 let

Hlavním hrdinou knihy je devítiletý autista Lukáš, který miluje astronomii. Ve škole mu pomáhá asistentka Anetka. Jednoho dne ale nepřijde a tak začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě. Věrným společníkem je mu háčkovaný panáček, který se jmenuje profesor Neptun.

Autismus je stále rozšířenější onemocnění a díky vyprávění o Lukášovi děti pochopí, jaké pocity autisté zažívají.

Knihu si můžete koupit na křtu nebo ji seženete v kamenných i internetových knihkupectvích.

Text a foto: Kateřina Foltánková