Lidé znovu poběží pro Krtka. Pomůžou nemocným dětem

Vyškov, 21. dubna 2017 – Jeden sotva popadá dech, druhý si dá ještě kolečko navíc. O vítěze ovšem v žádném případě nejde. Běžce spojuje chuť pomáhat. Na pomyslný stupeň vítězů se tak znovu postaví Nadační fond dětské onkologie Krtek při Fakultní dětské nemocnici Brno-Černá Pole. Čtvrtý ročník charitativního setkání Běháme srdcem se blíží. Uskuteční se v pátek 5. května od 17 hodin.

Na vyškovský atletický stadion tak znovu vyběhnou tříčlenná družstva, jejichž běžci se budou střídat jako při štafetě. Na oválu se budou měnit hodinu. Každý běžec má svého sponzora, který podepíše smlouvu na libovolnou částku, kterou podpoří právě fond dětské onkologie Krtek.

Česko-německý projekt pořádají partnerské školy Gymnázium a SOŠZE Vyškov s Lessing Gymnáziem Döbeln a partnerská města Vyškov a Döbeln souběžně. Spolupráce se ovšem nezaměřuje pouze na organizaci a průběh samotného běhu, ale má přesah i do výuky zdravotnických oborů. „Naši studenti v rámci své praxe navštěvují odborná onkologická pracoviště v dětské fakultní nemocnici. Poznávají tak rozsah poskytované péče malým pacientům, vidí vybavení oddělení, vnímají náplň práce zdravotní sestry, která je svou psychickou zátěží specifická. Jde o specializovaná pracoviště, na která se student běžně nedostane,“ ocenil ředitel školy Václav Klement.

Stoprocentní výtěžek akce jde právě na pomoc onkologicky nemocným dětem. „Vítáme jakýkoliv příspěvek od studentů, jejich rodičů, prarodičů, kamarádů, firem, široké veřejnosti. Akce má velmi příjemnou atmosféru a získala si své pevné místo. Výtěžek jde ze sta procent na konkrétní věc,“ připomněl ředitel Klement.

Prioritou pro fond Krtek je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. „Těší nás, že se Vyškov nechal inspirovat svým partnerským městem, kde má běh velkou tradici,“ poznamenala ředitelka nadačního fondu Irena Korvasová Čánská.

Také u našich západních sousedů jde výtěžek na pomoc onkologicky nemocným dětem. „Zajímavou rovinou spolupráce jsou pak také přednášky, které na vyškovské škole pořádáme. Jedna byla například na téma, jak se onkologická léčba dotýká dětí v jejich dalším životě,“ doplnila ředitelka, které bude v závěru znovu symbolicky předán šek s vybranou sumou.

Poprvé se vybralo 41 520 Kč, podruhé 75 štafet nadaci Krtek vyběhalo 46 750 Kč, loni pak 84 běžeckých týmů zajistilo 60 300 Kč.

DALŠÍ INFORMACE:
Michal Kočí, tiskový mluvčí
tel.: 517 301 208, mobil: 728 581 058, e-mail: m.koci@meuvyskov.cz
Městský úřad Vyškov, Masarykovo nám. 1, 682 01 Vyškov, www.vyskov-mesto.cz