Lichožrouti v knihovně

Vyškovské „jarní“ prázdniny měly k tomuto teplému a rozkvetlému ročnímu období velmi daleko. Město zasypaly tuny sněhu a děti konečně mohly vytáhnout ze sklepů a půd sáně, boby, lyže… Přesto jich mnoho našlo cestu do knihovny, kde na ně čekaly prázdninové hrátky.

Po celý týden jsme si v dětském oddělení četli z knihy Pavla Šruta a Galiny Miklínové Lichožrouti. Určitě i u vás doma jste zaznamenali (ne)obvyklý jev – mizení lichých ponožek. Kam se ztrácí, co prožívají a jak to s nimi dopadá, to se dovíte právě v této knize. A co se zbylými ponožkami? Ty skvěle posloužily k výrobě maňásků.

Uprostřed týdne se v knihovně sešli nejen milovníci knih, ale také účastníci kurzů trénování paměti , Kroužku zábavné logiky pro děti i ti, kdo mají rádi výzvy. Společenský sál se proměnil v obrovskou hernu. Tangram, Digit, Safari, Záchranáři, Unikát, Duch… to je jen krátký výčet her, ve kterých si přítomní procvičili postřeh, paměť, logické myšlení, kreativitu.

Velmi nás potěšila nebývalá účast, zejména dětí, na těchto akcích. Děkujeme proto regionálním novinám Vyškovský Region a týdeníku 5+2 dny za zveřejnění pozvánek.

Fotogalerie – Lichožrouti

Fotogalerie –  Paměť, postřeh, logika, hry