Letní škola paměti - žonglování není jen házení s míčky

Událost se konala 12.7.2023 9:30 - 11:00 ve velkém sále.

„Žonglování (z angl. juggling, něm. jonglage, fr. jonglerie) je kreativní pohybovou aktivitou, spadající do oboru psychomotoriky, která nespočívá pouze v nácviku a drilu, ale umožňuje též rozvoj nových pohybových zkušeností a dovedností.

Žonglování je hlavním pozitivem psychomotorických aktivit jejich zaměření na prožitek z pohybu. Jejich cílem je rovněž bezděčné prožívání radosti ze hry a z tělesných cvičení a vytvoření tzv. bio–psycho–socio–spirituální pohody člověka.

Žonglování je definováno nejen jako opětovné vyhazování a chytání předmětů, ale především jako obratná manipulace s předměty“.

„I dospělí si můžou hrát a nemusejí se za to stydět. A nejen to. Dospělí by si měli hrát a ke svým hrám přizvat i jiné dospělé, kteří si již hrát zapomněli a znovu se tomu nenaučili. Hra totiž nemusí být jen zbytečným utrácením času. Dobrá hra pomáhá rozvíjet tvořivé způsoby myšlení, zabraňuje zkostnatění a vede ke zdravé soutěživosti. V době, kdy se doslova denně objevují nové vědní poznatky a kdy kvalifikace absolventů odborných škol – není-li doplňována – již po několika letech zaostává, neoceňujeme ani tak skutečné množství vědomostí, jako spíše schopnost člověka rychle se učit, obohacovat staré poznatky a přijímat nové“ (Bakalář, 1987, s. 7).

Zdroj a více: Žonglování jako aktivizační a relaxační technika v oblasti managementu. Magisterská práce, Bc. Lukáš Kubát

Přijďte na zábavný trénink psychomotoriky a propojení Vašich mozkových hemisfér. Workshop povedou žongléři z vyškovské skupiny Kalcifer. Koná se pro všechny bez rozdílu věku ve středu 12. 7. 2023 v 9.30 - 11.00 h. Počet míst omezen!

Vstupné 50 Kč. 1 + 1 ZDARMA! Vstupenka platí také na HERDEN 9. 8. 2023.
Předprodej vstupenek od 3. 7. v prázdninové provozní době. Možná i bezhotovostní platba. Informace na adlerova@kkdvyskov.cz.