Křest knihy

zelezny_obalka_m

Básní Zdeňka Železného „Pověz mi…“  začalo v úterý 17. září 2013 v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově odpolední setkání přátel a příznivců tohoto autora. Důvodem byl slavnostní křest jeho nejnovější knihy veršů určené nejen pro děti Prapověsti naše s trochou vtipné kaše, která je doplněna originálními, vtipnými a místy i lechtivými obrázky ilustrátora Karla Krabata.

Zdeněk Železný patří mezi naše regionální spisovatele (narodil se ve Vyškově) a je autorem již šesti básnických sbírek a jedné divadelní hry. Karel Krabat, malíř a výtvarník z Bystřice pod Hostýnem, je ve své tvorbě inspirován především historií, přírodou a krásou ženy.

Kniha veršů Prapověsti naše s trochou vtipné kaše je jejich prvním společným dílem. Vzácně se při jeho tvorbě shodli a věříme, že spolupráce bude i nadále pokračovat.

Slavnostního aktu se ujali Mgr. Libuše Procházková a Mgr. Jindřiška Dvořáková za Klub přátel KKD, o.s., za knihovnu ředitel Dr. Vladislav Raška. Současně kmotry několika povzbudivými slovy vyprovodily nově vzniklé dílo na cestu ke svým čtenářům.

Následovala neformální beseda s tvůrci a autorské čtení ukázek. Velmi pěkně knihu charakterizuje hned první báseň s názvem Prolog, ze které uvádíme krátkou ochutnávku.

Možná ale pro kritiky
či vážené historiky
vznikne zcela jiný spor,
-zda mám smysl pro humor.

Zvlášť když výklad pověstí
mívá různá rozcestí,
a tak stejně nevypoví,
jak to všechno bylo – kdo ví?

Akce byla zakončena prodejem knihy a autogramiádou.

Fotogalerie


Křest knihy Zdeňka Železného