Krajiny a květiny. Výstava, vernisáž

Událost se konala 22.9.2023 17:00 - 18:30 ve velkém sále.

Zveme vás na slavnostní vernisáž výstavy obrazů Hany Šmírové, Olgy Markové a Ljubov Hrdinkové. Výstava v sále KKD potrvá od 8. 9. do 11. 10. 2023.

Napsaly o sobě:

Hana Šmírová
Od dětství ráda maluji, nejvíce pro rodiče a pro své nejbližší. Vzpomínám, že již od základní školy jsem používala temperové barvy nebo tužku a malovala krajiny na papír. Většinou zážitky z dovolené. Jsem samouk, ale ráda studuji klasickou malbu z literatury. Dnes maluji ve svém volném čase hlavně akrylovými barvami na plátna. Jsem nejvíce věrná tématu krajina, přibyly mi i kytice, zátiší, portrét. Občas se pokouším o reprodukce známých autorů.
Výstavy doposud:
Komunitní centrum Bohumíra Bunži, Vyškov, 2016, Krajina a kytice, Málková, Šmírová, Antlová
Komunitní centrum Bohumíra Bunži, Vyškov, 2022, Jarní pohlazení, Šmírová, Antlová
Zámek Konice u Prostějova, 2023, Krajiny a kytice, Šmírová, Barevná krajina snů, Antlová
Hřbitovní kaple, Vyškov, 2023, spoluúčast na výstavě Obrazy a keramika Aničky Málkové

Výstava je prodejní, kontakt: tel. 731 246 325, e-mail kozni.smirova@seznam.cz.

Olga Marková
Vystudovala jsem psychologii a v současné době provozuji Vegetariánský catering. Tvořím užité umění, věnuji se floristice a "rekreačně" i kresbě a malbě. Hledám cesty, jak zachytit krásu v její nezachytitelnosti.
Inspirací je mi mimo jiné i kultura Dálného východu, s jejími metodami, estetickými kánony a také vyhlášenými zahradami. Čerpám z přímých prožitků ze svých návštěv Nepálu, Číny a Tchajwanu.
Díky pomíjivosti, která se manifestuje právě v práci s květinami a potravinami, vnímám krásu jako vzácnou. Jídlo je snězeno, květy zvadly, hudba utichla, otisk v mysli zůstává.

Ljubov Hrdinková
Jsem v důchodu, celý život jsem pracovala ve školství a jako tlumočnice a překladatelka. Vždy jsem se zajímala o umění a malování. Tvořím pro radost sobě, přátelům, rodině. Maluji tak, jak cítím barvy a tahy štětcem, jak vidím okolní, ale i vnitřní světy. Zachycuji příběhy, hledání cest ze stínu do světla. Maluji tak, jak chci, aby svět vypadal. Aby byl krásnější, barevnější a vlídnější pro všechny.  I pro ty, kteří ho vidí černobíle nebo šedě. Nikdy nepřestávejme začínat…

Výstava je prodejní, kontakt tel. 602 549 720.