Knihovna fotografii – fotografie knihovně: Michal Lars Křístek

V Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově jsme instalovali novou výstavu v rámci cyklu Knihovna fotografii – fotografie knihovně. Po dvou letech zde opět dokumentární fotografii vystavuje Michal Lars Křístek.

Dokumentární fotografie je žánr, který by měl zobrazovat realitu a zároveň na něco poukazovat. Samozřejmě i dokumentární fotografie může být ovlivněna určitou subjektivitou, nebo naopak objektivitou autora. Hlavní charakteristikou dokumentární fotografie je pravdivé zachycení reality takové, jaká je bez jakéhokoliv zkrášlení včetně bídy, utrpení, sociálních problému společnosti a dalších podobných témat. Dokumentární fotografie by také měla nést určitý morální postoj a zároveň by měla být jakýmsi poselstvím pro společnost a širokou veřejnost.

Michal Lars Křístek je cestovatel a amatérský fotograf. Projel velkou část jihovýchodní Asie. Fotil v zemích, jako jsou Thajsko, Laos, Myanma (Barma), Kambodža, Vietnam, ale také na Sumatře a u „lidojedů“ mentawaiských kmenů na ostrově Siberut. Cestování i fotografování je jeho koníčkem. Věnuje se především dokumentární fotografii. Nefotí jen na svých cestách, ale také okolí kolem sebe. Věnuje se, mimo barevné, také černobílé fotografii.

Workshop u Antonína Kratochvíla
Workshop u Jana Pohrybného

Výstavy:
Večer fotografie v Brně 2009 a 2010
Výstava dokumentárních fotografií v parku zámku Lednice 2010
Výstava v Knihovně Karla Dvořáka ve Vyškově 2014

Informace o případné koupi fotografií z výstavy: kristek(at)seznam.cz

Fotografie v prostorách knihovny si můžete prohlédnout do 31. 8. 2016.